English

REBEL BABEL to międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra orkiestr dętych - wkrótce być może największy zespół świata. To platforma spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk, zawodowców i amatorów, przaśności i futuryzmu.

REBEL BABEL to seria koncertów, performensów i fleszmobów, które poprzez muzykę mają nieść pozytywne wibracje do społeczeństwa, unowocześniać tradycje a także docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Chcemy udrażniać przepływ kultury europejskiej w duchu hip-hopu i funku docelowo miksując indywidualności brzmieniowe regionalnych orkiestr dętych z urokami werbalnymi różnych języków.

Projekt ten będzie realizowany pod patronatem Wrocławia jako  Europejskiej Stolicy Kultury 2016r.

Zalozyciele


John Feat. (Jan Eleński) - urodzony w 1984r. w Ronne duński kompozytor i performer polskiego pochodzenia. Absolwent muzycznego Conservatorium van Amsterdam na instrumentach perkusyjnych. Dorastał we Wrocławiu, następnie w latach 1992 - 2009 ze względu na inżynierski kontrakt ojca mieszkał m.in. w Portugalii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Koncertował na ulicach wielu miast starego kontynentu wykonując m.in. serię awangardowych featuringów i performensów, w których jako instrumentalista  podłączał się z talerzami marszowymi do orkiestr i ulicznych zespołów. Od 2012r. prowadzi także z grupami ornitologicznymi serię prospołecznych instalacji terapeutycznych udźwiękawiając zimą milczące parki północnych miast Europy śpiewem egzotycznych ptaków. W 2013r. rozpoczął współpracę z toruńskim Instytutem B61 i pod pseudonimem USB przeprowadził na Litwie, Łotwie i Estonii serię performensów na temat czasu i przestrzeni pt "everything is just a memory flash" tworząc z elementów  miasta sticki Macro USB. 

Ze względu na dziadka będącego kapelmistrzem w galicyjskiej orkiestrze dętej, od najmłodszych lat eksplorował i fascynował się spuścizną i brzmieniem ochotniczych orkiestr. Chcąc przywrócić im dawny blask i kultywować ich bogatą tradycję od 2013r. pisze dla nich i wykonuje z nimi współczesną muzykę z pogranicza popu funku i hip-hopu. (m.in. koncerty z Lizbońską orkiestrą Bombeiros i Original Bandalheira).  W 2015r. założył Rebel Babel Ensemble - międzynarodową orkiestrę orkiestr, która ma na celu kreowanie dialogu, pojednania i ulepszania codzienności poprzez muzykę. Wykonuje ona liczne akty muzyczne w najróżniejszych przestrzeniach i konfiguracjach, a finalnie ma to być największy zespół świata. Jego zadaniem będzie eksploracja indywidualności brzmieniowych i werbalnych Europy oraz kreowanie kooperacji muzyków starego kontynentu. Projekt ten będzie realizowany pod patronatem Wrocławia jako  Europejskiej Stolicy Kultury 2016r.

Łukasz L.U.C Rostkowski - producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne i od zera zdobywał szacunek kolejnych mediów oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych.

7 lat życia poświęcił na to by dostać się na aplikację adwokacką. Jak większość swoich wizji zrealizował i tę, po czym stwierdził, że się pomylił i zrezygnował z niej na rzecz realizacji swych marzeń twórczych. Od 2002r. nagrał 12 albumów w tym 6 konceptualnych oraz udźwiękowił wiele spektakli, filmów i animacji. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. W roku 2004 stworzył prywatną filozofię 4 galaktyk sztuki, która zakłada traktowanie Muzyki, Filmu, Grafiki i Słowa jako jednego sumarycznego przekazu. W 2015 roku z Janem Feat'em założył REBEL BABEL ENSEMBLE - transkulturowy, międzynarodowy Big - Band, w którym zagrało już kilka tysięcy muzyków z całej Europy.

Za swoje prace a także za charyzmę, oryginalne performensy i edukacyjne projekty społeczne L.U.C otrzymał wiele nagród i nominowacji kulturalnych (m.in. FRYDERYKI 05'07'08, PASZPORTY POLITYKI, YACHY, GWARANCJE TVP KULTURY, "WARTO" GAZETY WYBORCZEJ, "ALE SZTUKA!"). Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in z wybitną wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Peszek, Krystyną Prońko, Grubsonem, Melą Koteluk, Promoe, Rapsusklei i Mum. Na żywo supportował zaś m.in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, MICHAŁA URBANIAKA i wielu innych światowej klasy artystów.

Solisci

JOKA

website

Ńemy

website

Wena

website

MESAJAH

facebook

MAŁPA

facebook

RoDeO

website

BISZ

website

PROMOE

facebook website

GRUBSON

facebook website

HADES

facebook

MELA KOTELUK

facebook

RAPSUSKLEI

website

Marika

BUKA

MAŁPA

MARCELINA

BOVSKA

ABRADAB

KAYAH

KARPIZ

CZESŁAW

TAU

NULLO

Orkiestry

Original Bandalheira

facebook website

Ensemble Nostri Temporis

facebook website

Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury

facebook website

Orkiestra Reprezentacyjna Powiatu Lipnowskiego

facebook

Orkiestra Dęta Gminy Obrowo

facebook

Orkiestra Dęta OSP Aleksandrów Kujawski

facebook website

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie

facebook website

AAlle Band

facebook website

ORKISTRA HANYS BAND WROCŁAW

website

Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo

website

Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu

website

Orkiestra Dęta Miasta Štramberk

website

Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

website

Orkiestra Reprezentacyjna AGH

facebook

Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

website

Nola Brassband

website

Orkiestra Dęta z Trzebnicy

website

Orkiestra Dęta Dobrzenia Wielkiego

website

ORKIESTRA SGGW

NADZWYCZAJNA ORKISTRA ZE SŁUPCY

ORKIESTRA HANYS BAND WROCŁAW

ORKIESTRA DĘTA Z PORZECZA - BIAŁORUŚ

MOOD SELLERS - LITWA

DZIEWCZĘCA ORKIESTRA DĘTA RZESZÓW

ORKIESTRA ROMSKA POZNAŃ

TZIGUNS ORKISTRA

GÓRNICZA ORKIESTRA DĘTA POD KIEROWNICTWEM KONSTATEGO JANIAKA

MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA BOLESŁAWIEC

Mogileńska Orkiestra Dęta

Strażacka Orkiestra Miasta Kowala

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Bydgoszczy

Gąsawska Orkiestra Dęta Pałuki

Orkiestra Dęta OSP Strzelno

Młodzieżowa Orkiestra Dęta KUJAWIA

Orkiestra Dęta Gminy Zławieś Wielka

Orkiestra Kobierzyce Band przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach

Rebel Babel Film Orchestra
Borzym Music Polska
agata@borzym.pl
+48602499111

Rebel Babel Big Band
Kamile Wegner
k.wegner@kmevents.pl
+48796472478

Rebel Babel International booking
marek@rebelbabel.com
+48606625850

Bikensemble Parade
to jadący koncert, rowerowa parada orkiestr dętych, która łączy jednoślady z fenomenem kultury orkiestr i big bandów. W tym roku po raz pierwszy urozmaici ona muzycznie Wrocławskie Święto Rowerzysty tworząc ok 8 km koncertu. Wszystko to 14 czerwca na ulicach Wrocławia. Połączenie to z pozoru absurdalne ma jeden mocny wspólny mianownik.
Zarówno rowery jak i dęciaki żywią się naturalną energią a dokładniej siłą ludzkich mięśni. Pomysłodawcą jednego z pierwszych takich  koncertów w tej części Europy jest duński kompozytor i performer polskiego pochodzenia Jan Feat. Projekt pod patronatem Wrocławia i ESK 2016 oraz NEXTBIKE ma się stać cyklicznym elementem projektu budowy międzynarodowej i wielojęzykowej orkiestry orkiestr REBEL BABEL ENSEMBLE.

Projekt pod patronatem Wrocławia i ESK 2016 oraz NEXTBIKE ma się stać cyklicznym elementem projektu budowy międzynarodowej i wielojęzykowej orkiestry orkiestr REBEL BABEL ENSEMBLE.

Kompozycje

Udostępniamy Wam kompozycje Jana Feat'a rozpisane na nuty przez Adama Lepkę. Jeśli chcecie się podzielić swoimi kompozycjami orkiestrowymi z innymi członkami REBEL BABEL - wysyłajcie swoje utwory.

Pobierz 1 symfonię Pobierz 2 symfonię Pobierz 4 symfonię Pobierz 11 symfonię Pobierz 12 symfonię